Utorak, 18 Srpanj 2017 12:22

Svecana otkrivanje

Nakon svečane sjednice Općinskog vijeća Kiseljak službeno je otvoren Trg kneza Radoje.

Izgradnjom trga dodatno se urbaniziralo središte Kiseljaka, trg je predviđen kao mjesto za okupljanje i druženje kojeg krase klupe i fontane i stalna pozornica kojem je riješen problem održavanja kulturnih događaja kroz godinu.

SVECANA TRG 1

Središnji dio trga posvećen je stećku kneza Radoje, čija je kamena ornamentika s ovog spomenika zastupljena i u grbu općine.

Inače, jedan od najvrjednijih stećaka u BiH je stećak Župana župe Lepenica, kasnije velikog kneza Radoje Radoslića na Brdanjku u Zabrđu.

Svecana otkrivanje 2

Spomenik je otkrio i ujedno otvorio novi gradski trg načelnik Mladen Mišurić-Ramljak, ističući povijesnu baštinu našega kraja te kako se njenom kulturom trebamo ponositi.

Moderan i impozantan trg oduševio je kako brojne goste tako i kiseljačane koji se velik broj okupio na svečanom otvorenju.

Svecana otkrivanje 3

Veliki koncert u povodu otvaranja Trga Kneza Radoje održat će se 24. srpnja u 20 sati gdje će nastupiti tri formacije mađarskih tamburaša.

SVECANA TRG 2