Četvrtak, 31 Kolovoz 2017 06:10

Općina Kiseljak krenula u aktivnost automatizacije vodovodnog sustava na svom području.

Ugovor o izvođenju radova automatizacije vodovoda, čija vrijednost iznosi 64.096,70 KM potpisali su Ministarstvo prostornog uređenja, građenja, zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova KSB ministar Amer Mrako, Općina Kiseljak načelnik Mladen Mišurić-Ramljak i izvođač radova ''EMTelektro inženjering'' d.o.o. Brčko, zamjenik direktora Miloš Dujković.

Ispred spomenutog ministarstva sastanku je nazočio Dragan Šafradin, pomoćnik ministra za zaštitu okoliša.

safradin 1

Automatizacija vodovoda, odnosno uspostava centralne upravljačke jedinice je kičma izgradnje sustava za daljinsko upravljanje. Ovim će se postići automatsko mjerenje razine vode u svim bazenima, automatska klorizacija, mjerenje kvalitete vode i sl.

Za ovaj dio posla sredstva su osigurana preko Ministarstva prostornog uređenja, građenja, zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova KSB u skladu sa iznosom sredstava predviđenim javnim pozivom 50.000,00 KM dok je ostatak sredstava osiguran od strane Općine Kiseljak u iznosu od 14.096,70 KM, koja će sufinancirati navedeni projekt.