Federacija Bosne i Hercegovine

Kanton Središnja Bosna/

Srednjobosanski kanton

Služba za civilnu zaštitu

Kiseljak, 12. 3. 2019. god.

O B A V I J E S T

U općem društvenom interesu s aspekta “ ZAŠTITE OD POŽARA”, obavještavamo sve građane općine Kiseljak, radi poduzimanja obveznih preventivnih mjera prilikom obavljanja proljetnih radova i slično tj. da ne vrše paljenje (korova, granja, smeća i sl.), na livadama, njivama, dvorištima, pogotovo u blizini šumskih kompleksa kao i označenih minskih polja da ne bi došlo do neželjenih posljedica.

Paliti se može samo pod nadzorom (Vatrogasnog društva i policije), uz prethodnu najavu.

Građani su dužni prijaviti svako nedozvoljeno paljenje, koje ugrožava ljude, materijalna dobra i okolinu, a u slučaju nastanka požara obavijestite

• POLICIJSKU UPRAVU KISELJAK, na broj telefona:030/ 879-150

• PROFESIONALNU VATROGASNU POSTROJBU KISELJAK na broj mobitela: 063/337-549 ili na telefon br. 030/879-159

U slučaju namjernog paljenja (korov, smeće i slično) i izazivanja požara slijede kaznene mjere, predviđene člankom 196. Zakona o zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća i članka 35. Zakona o poljoprivrednom zemljištu.

Za prekršitelje kazne se kreću od 500,oo – 1.500,oo KM.

RUKOVODITELJ SLUŽBE

Nijaz Bujo, dipl.ing.