Obzirom da je i dalje puno predstavnika gospodarskih subjekata kojima nisu jasne naredbe Federalnog stožera civilne zaštite i Vlade Federacije, vezane za zabranu ili ograničenje rada, Ministarstvo gospodarstva KSB/SBK izdalo je Priopćenje, u cilju pojašnjenja tih naredbi:

Broj: 03-sl/20

Travnik, 18.03.2020. godine

PREDMET: Saopštenje za javnost

Dana 17.03.2020.godine Federalni štab civilne zaštite donio je naredbe broj 12-40-6-148-10/20, 12-40-6-148-11/20, 12-40-6-148-12/20, 12-40-6-148-13/20 kojim naređuje privremenu obustavu pružanja usluga u: frizerskim i kozmetičkim salonima, igraonicama, ugostiteljskim objektima svih kategorija ( restorani, pizzerije, slastičarne, čevabdžinice, čajdžinice, fast food…), nargila, cafe i bistro barovima, klubovima, diskotekama, kazinima, sportskim kladionicama i slično,  kinima, muzejima, pozorištima, koncertnim dvoranama, umjetničkim galerijama, javnim bazenima i kupalištima, sportskim i rekreacionim centrima. Napominjemo da se navedene obustave ne odnose na usluge proizvodnje i dostave hrane, rad javnih kuhinja, kao i proizvodnja i posluživanje hrane za goste uz poštivanje higijenskih i epidemioloških mjera zaštite. Sve ostale djelatnosti koje nisu obuhvaćene ovim naredbama svoj rad organizuju po do sad prijavljenom radnom vremenu uz osiguranje protoka kupaca i klijenata na način da se omogući potrebna socijalna distanca od najmanje 1,5 metara između osoba uz poštivanje higijensko-epidemioloških mjera. Molimo Vas za razumijevanje i pridržavanje navedenih naredbi za čije provođenje su odgovorni kantonalni inspekcijski organi.

 

 

   MINISTAR

  Nisvet Hrnjić