Krsna slava i 164. godišnjica postojanja hrama Svetog Prokopija

Crkva Svetog Prokopija u Visokom proslavila 164. slavu.

U srijedu, 21. srpnja 2021. godine u visočkom Hramu sv. Prokopija svečano je obilježena krsna slava ove pravoslavne svetinje. Služena je sveta liturgija, nakon čega je prelomljen i slavski kolač te upriličena trokratna litija oko Hrama. Ovogodišnji kum slave bila je porodica Kovačević, dok će naredne godine tu ulogu imati mladi Nikša Ćurić. Održan je i prigodan kulturno-umjetnički program u kojem su nastupili članovi KUD “Abrašević” iz Niša te srbijanski glumac Svetislav Marković, kao i etno grupa Sestre Kovač te nekoliko izvornih grupa. Prisutnim su se obratili protojerej Miljan Rađenović i jerej Darko Danilović, a nakon programa pristupilo se i trpezi ljubavi, odnosno slavskom ručku.

Događaju su nazočili i ministar u Vladi ŽSB Zoran Marković kao i načelnik općine Kiseljak Mladen Mišurić-Ramljak.