Sukladno zakonskim odredbama, djelatnici Općine Kiseljak ponovno su prošli teorijski dio obuke osposobljenosti za gašenje požara. S obzirom kako su prilikom svakog požara upravo ti početni trenuci najvažniji, važno je reagirati na vrijeme i ispravno se poslužiti aparatima za gašenje  koji su obavezni i u svim javnim institucijama. Sve javne ustanove na području općine Kiseljak, pa tako i djelatnici Općine, svako dvije godine prolaze iznova teorijski dio, praktični a zatim pristupaju i ispitu ovog vida zaštite spašavanja ljudi i imovine koji se odnosi na požare.

Obuku je rukovodila Služba za civilnu zaštitu odnosno ispred iste Admir Zubača , Stručni savjetnik za poslove zaštite i spašavanja uz naravno predstavnike profesionalne vatrogasne jedinice na čelu sa šefom iste Antunom Kvesićem.