Vrijeme je konačno poslužilo i nakon nekoliko godina kiše, u petak je smotra folklora Kulturno-umjetničkog društva “Izvor 08” Kiseljak održana na otvorenom, na Trgu kneza Radoje.

Mnoštvo publike uživalo je u višesatnom programu folklornih društava iz BiH ali i regije (Crna Gora, Srbija). Nažalost, zbog situacije s pandemijom društva iz Hrvatske nisu mogla nazočiti dok su i gosti iz Turske zbog trenutne borbe s požarima također otkazali svoj nastup.

Ovom, 11. izdanju smotre i ove je godine prethodio mimohod kroz grad a događaj je otvorio načelnik općina Kiseljak Mladen Mišurić-Ramljak dok je predsjednica društva domaćina Merhunisa Bejtić i ove godine svim gostima uručila prigodne darove.

Događaj podržali Općina Kiseljak, Ministarstvo obrazovanja KSB, Federalno ministarstvo kulture i sporta, JP BH Pošta, BH Telecom dd, Grakop d.o.o., cvjećara MB Novolux