Zapreščani, slave 26. rođendan grada Zaprešića i 220. rođendan bana Josipa Jelačića uz brojna sportska i kulturna događanja, koncerte i druženja. Program traje od 7. do 17. listopada te je u subotu održana i Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Zaprešića.

Sjednici je nazočilo i izaslanstvo Općine Kiseljak predvođeno načelnikom Mladenom Mišurićem-Ramljakom. Naime, Kiseljak i Zaprešić su dugogodišnji gradovi prijatelji te je načelnik Kiseljak tim povodom, i ove godine održao govor. Prema već ustaljenoj praksi povodom ovakvih slavlja, gradovi prijatelji Kiseljak i Kaštela su danas uručili donacije izabranim predstavnicima grada slavljenika i to udruzi Luč i para taekwondo klubu Gigant.

Sjednicu je otvorio predsjednik Vijeća Matija Teur a središnji dio sjednice bilo je obraćanje gradonačelnika Željka Tuka. Osim zagrebačkog Župana Stjepana Kožića, nazočnima se u ime Vlade RH obratio ministar Davor Božinović.