Kulturna manifestacija s najdužom tradicijom u Lepeničkoj dolini oduševila brojne posjetitelje

Na igralištu Osnovne škole u Lepenici sinoć je održano 42. izdanje kulturno zabavne manifestacije „Lepeničke jeseni“, koju tradicionalno, organizira Hrvatsko kulturno umjetničko društve „Bećarac“ iz Lepenice. Cilj Društva koje postoji od 1976. godine je sačuvati kulturu i tradiciju hrvatskog katoličkog puka ovog kraja. S istim ciljem sad već davne 1977. godine pokrenuli su manifestaciju „Lepeničke jeseni“ koja se kako joj i ime govori održava početkom jeseni. Nakon što je na početku njezinog 42. izdanja na kojemu je nastupilo osam KUD-a iz Lepeničke i Lašvanske doline te Hercegovine, Bruno Žuljević, predsjednik HKUD „Bećarac“ pozvao okupljene da uživaju u tradicijskim plesovima pjesmama, manifestaciju je po 18. put otvorio Mladen Mišurić Ramljak, načelnik općine Kiseljak uz čiju podršku su i ovogodišnje „Jeseni“ održane. „Evo i ja sam doživio punoljetstvo u otvaranju ove manifestacije koja na jedan lijep način sve ove godine njeguje kulturu i običaje hrvatskog naroda iz svih krajeva BiH“, kazao je ovom prilikom načelnik Kiseljaka.

Inače, 42. „Lepeničke jeseni“ svojim su nastupom otvorili domaćini, članovi HKUD „Bećarac“. Od izvođača iz Lepeničke doline nastupili su članovi HKUD „Gromiljak“ iz Gromiljaka, HKUD „Fra Karlo Kujundžić“ iz Brestovskog, ženska klapa „Dišpet“ iz Kiseljaka te članovi folkolrne skupine HKD „Napredak“ iz Kreševa. Simpatije publike pobrao je i Marko Bilić, mladi glazbenih iz Lepenice koji svira harmoniku. Tradiciju Hrvata Lašvanske doline predstavili su članovi Folklorne skupine iz Busovače. Manifestaciju su vrhunskim nastupom upotpunile članice Ženskog vokalnog sastava „Ivančice“ iz Kupresa dok HKUD „Dubrave“ Aladinići Stolac izvrsnim nastupom samo potvrdilo zašto su omiljeni gosti „Lepeničkih jeseni“.